خطیب نماز جمعه شهرستان پاکدشت؛

مسئولین شهرستان ذره ایی از وقت خود را به موضوعات گروه های سیاسی نگذرانند

خطیب نماز جمعه شهرستان در رابطه با حجاب ، عنوان کرد: امروز حجاب چه در ایران بلکه در تمام دنیا نماد اسلام است آن خواهری که پادر از سر برمیدارد نمیداند که چادر نماد حجاب وحجاب نماد اسلام است.

 

به گزارش پایگاه خبری پاکدشت ۲۴ :  “حجت الاسلام والمسلمین لزومی” امام جمعه شهرستان پاکدشت در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن سفارش خود وهمه ی برادران وخواهران ایمانی به تقوای الهی ، اظهار کرد:خداوند متعالی به همه امور واقف و هر حرکتی که صورت بپذیرد عالم است. خداوند متعالی در قرآن کریم میفرماید، من همه اعمال شما را میبینم وبه آن آگاهی دارم. برادران وخواهران عزیز، زمانی که انسان باور کند که قرآن کلام خداست و به موارد ذکر شده به آن عمل نماید دیگر دست از پا خطا نخواهد کرد. پس همیشه خدا را به خاطر داشته باشیم و خود را احاطه در علم الهی ببینیم و باور کنیم که تحت هیچ شرایطی از نگاه خدا دور نیستیم.

امام جمعه شهرستان در خصوص کارناوالهای عروسی در شهرستان پاکدشت، عنوان کرد: برخی عروسی ها که با هزینه های زیاد همراه است تا ساعت ۱ بامداد ادامه دارد و بعد از آن به سطح خیابان میآیند و مسیری را مسدود میکنند وبا سر برهنه، اعمالی را انجام میدهند که نشانه غافل بودن آنهاست. اگر میبینید پلیس با آنها برخورد نمیکند نه بخاطر اینکه آنها را نمی بیند بلکه بخاطر این است که نمی خواهد درگیری پیش آید و جشن به کام عروس وداماد تلخ شود. این اعمال با بی دقتی داماد وعروس پیش میآید که در آینده دودش به چشم خود عروس وداماد میرود.

حجت الاسلام والمسلمین لزومی، در ادامه بیان کرد: سالگرد تاسیس شورای نگهبان را خدمت رهبر عظیم الشان  امام خامنه ای(مدظله العالی) و مسئولین کشور ومردم عزیز ایران اسلامی تبریک عرض میکنم. خواهران وبرادران عزیز در شورای نگهبان واقعا تلاش میکنند تا از ارزشهای اسلامی دفاع نمایند.

خطیب نماز جمعه شهرستان در رابطه با هفته عفاف وحجاب گفت: هفته ایی که گذشت هفته عفاف وحجاب بود، دوشنبه همه شاهد بودیم با حضور دوشهید مدافع حرم زنان ومردان که دغدغه رعایت حجاب در سطح شهرستان را دارند جمع شدند و تجمع کردند وبه مسئله بد حجابی اعتراض کردند. برخی از زنان ومردان با پوشش های نامناسب  و زننده در سطح کوچه وبازار ومعابر وارد میشوند، اینها کجایی هستند. در این کوچه وخیابان شهدای بزرگی قدم برداشتند باید در سطح خیابانها با وضو وارد شویم نه به اینگونه و این پوشش زننده. پای کسانی که در راه اسلام جان عزیز خود را فدا کردند و خونشان را در راه حمایت از ولایت فقیه نثار کردند در این خیابانها ماندگار است.

امام جمعه محترم شهرستان با بیان مواردی که باید بصورت علنی انجام گردد، عنوان کرد: برخی موضوعات در اسلام به آن تاکید شده است که در خفا انجام گردد مانند اقامه نماز شب، ولی برخی اعمال باید همه ببینند، مانند ذکر صلوات بر محمد وآل محمد(ص)، و بیان اذان. زمانی که صدای اذان را میشنویم چه ایرادی دارد آن مغازه دار به بیرون از دکان خود بیاید و اذان را خود با نوای زیبا بگوید، تمام مساجد اذان صبح را از بلندگوها پخش کنند. یکی دیگر از موارد که باید به صورت علنی باید انجام گردد برگزاری مراسم عزاداری برای سید وسالار شهیدان، ابا عبدالله الحسین(ع) است،

حجت الاسلام والمسلمین لزومی، با بیان اینکه حجاب نماد اسلام است، افزود: امروز حجاب چه در ایران بلکه در تمام دنیا نماد اسلام است آن خواهری که پادر از سر برمیدارد نمیداند که چادر نماد حجاب وحجاب نماد اسلام است. مادران در مسئله حفظ حرمت اسلام سهیم هستند از همان کودکی فرزندتان چادر بر سرش بیندازید نه اینکه با لباسهای کوتاه وتنگ کودکان خود را برای نمایش به سطح خیابان بیاورید.

خطیب نماز جمعه شهرستان ، در ادامه با تاکید بر بدعهدی آمریکایی ها در موضوع برجام، تصریح کرد: یکسال از مذاکرات ایران با آمریکا در مسئله برجام میگذرد، ایران به تمام موارد ذکر شده به خوبی عمل کرد وحسن نیت خود را نشان داد. ولی بازهم این آمریکایی ها بودند که بد عهدی کردند. مقام معظم رهبری از همان ابتدا فرمودند که به این مذاکرات خوش بین نیستند، ولی جلوی انجام مذاکرات را نگرفتند که فردا کسی نگوید که اگر رهبر اجازه مذاکره میداد تمام مشکلات کشور حل شده بود.

وی در ادامه عنوان کرد: در هفته ایی که گذشت در عراق ۴۰۰ زن ومرد بی گناه در عراق شهید وزخمی شدند. هیچ کدام از کشورهای اروپایی ویا همسایه های حامی تروریست این مسئله را محکوم نکردند. حالا ببینید تروریستها حتی به حامیان خودشان نیز رحم نمیکنند امروز چند نفر در فرانسه کشته شدند. ما این کشتار مردم بیگناه در فرانسه رامحکوم میکنیم ولی حامیان تروریستها چرا به فرمایشات رهبر عزیز امام خامنه ایی گوش نکردند، از همان ابتدا رهبر عزیز فرمودند اگر جلوی این تروریستها گرفته نشود آتشش دامن خود حامیانشان را میگیرد.

حجت الاسلام والمسلمین لزومی ، مطلبی با مسئولین شهرستان بیان کرد وگفت: مطلبی با مسئولین شهرستان دارم ذره ایی از وقتتان را برای دعواهای سیاسی نگذارید، گشایش و حل مشکلات مردم برایتان مهم تر از این موضوعات فرعی باشد. نمیگویم موردی اتفاق افتاده است میگویم تا مواردی از این دسته اتفاق نیفتد.

خطیب نماز جمعه شهرستان در پایان خطبه های این هفته، افزود:  ۱۵ماه شوال نزدیک است، در این روز وفات حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)  و شهادت حضرت حمزه ، عموی پیامبر اسلام (ص)، را داریم. حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)، همسایه ما است حتما به زیارتشان بروید بزرگان زیادی سفارش به زیارتشان کرده اند، برادران وخواهران عزیز فراموش نکنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.