مراسم اختتامیه نمایشگاه قرآن در کانون فرهنگی شهدای پاکدشت برگزار شد

پنجمین نمایشگاه قرآن کریم روز شنبه 12 تیرماه 95 با حضور مسئولین در کانون فرهنگی شهدای پاکدشت به کار خود پایان می‌دهد.

 

به گزارش پایگاه خبری پاکدشت ۲۴:  پنجمین دوره نمایشگاه  قرآن کریم  طی مراسمی با حضور ” حجت الاسلام والمسلمین شمس” مدیر کل کانونهای مساجد استان تهران  در سالن اجتماعات کانون فرهنگی شهدای پاکدشت  به کار خود پایان داد.

در این مراسم ” حجت الاسلام والمسلمین لزومی” امام جمعه شهرستان پاکدشت، به عنوان اولین سخنران این برنامه، ضمن خیر مقدم به مسئولین ومردم فهیم شهرستان، پیدا کردن روحیه قرآنی را با تلاوت درست و مکرردانست و در ادامه مطرح کرد: در ماه پرفضیلت رمضان حداقل انتظاری که خداوند متعالی از ما دارد تلاوت درست وصحیح قرآن مجید است، کسی که به قرآن دل میبندد ، انس پیدا میکند، مسلما به روحیه قرآنی دست پیدا میکند. این چنین شخصی، رفتارش، گفتارش تحت تاثیر قرآن قرار می گیرد.

bvc

امام جمعه پاکدشت در ادامه گفت:  پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار(ع)، هروز قرآن تلاوت میکردند در تمام ماههای سال، همه وظیفه داریم روزی یکبار قرآن تلاوت کنیم، زمانی که قرائت قرآن کریم امری رایج شد به خصوص در بین قشر جوان، مسلما این جوان قاری در مسیر هدایت ونور گام نهاده است.

حجت الاسلام والمسلمین لزومی، با تاکید بر تلاوت قرآن حتی یکبار در روز، افزود: برای اینکه در مسیر درست قدم برداری باید دقت کافی را داشته باشی، قدم اول بسیارمهم است. ارتباط ، انس، محبت و عشق به قرآن همان قدم اولیه است. همه ما به نوعی مسئول ویا غیر مسئول در ماه رمضان روزه میگیریم واعمال مستحبی انجام میدهیم ولی آنگونه که باید برای تلاوت قرآن  اقدام نمیکنیم.

امام جمعه پاکدشت با بیان اینکه برنامه های قرآنی باید بهتر ودر چارچوب برنامه ریزی های دقیق انجام گیرد، عنوان کرد: اگر برای اجرای برنامه های قرآنی در سطح شهرستان بصورت جدی تر برنامه ریزی و اقدام نماییم، آن زمان است که میتوان گفت این برنامه ثمره خوبی داشته است، باید از همه امکانات برای برنامه های قرآنی در سطح شهرستان استفاده کنیم.

در ادامه ” داریوش پازوکی” شهردار پاکدشت به عنوان دومین سخنران به پای تریبون رفته وضمن آرزوی قبولی طاعات وعبادات حاضرین در جلسه، یکی از بهترین شیوه های اشاعه فرهنگ قرآنی در بین آحاد مردم را برپایی نمایشگاه دانست ودر ادامه اظهار کرد: بی شک یکی از بهترین و پرثمرترین شیوه های اشاعه فرهنگ قرآنی بین آحاد مردم برگزاری نمایشگاه قرآنی که به همت اداره فرهنگ وارشاد ، سازمان تبلیغات اسلامی و حوزه معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری بر پا گردیده است میباشد.

photo_2016-07-03_02-24-09

شهردار شهرستان، در ادامه افزود: بنده به تاسی از امام جمعه محترم ومعزز بگویم آنچه که امروز توفیق انجامش را در همه حوزه ها داریم ماحصل خون شهدای عزیز ماست، جانشانی شیر مردان و زنانی که امروز باعث حضور این بنده حقیر پشت تریبون شده اند، که ادعا کنم برای توسعه فرهنگ قرآنی چه کارهایی انجام داده ام.

وی در ادامه افزود: اگر بنده این لیست رابخوانم جز شرمندگی چیز دیگری برای من ندارد، می بایست خیلی بیشتر از این در این حوزه گام برداریم ولی چه سود وقتی درگیر ماسئل کاری خود میشویم، گاها این عرصه را فراموش میکنیم ویا کمرنگ به این حوزه میپردازیم.

پازوکی با اعلام اینکه برای اشاعه فرهنگ تلاوت قرآن کریم در سطح شهرستان باید تلاش بیشتری گردد، تصریح کرد: بنده از عملکرد خود در این عرصه ناراضی هستم و از همه حضار عرض پوزش دارم، به هرشکل تلاش میکنیم که هرچه اندک گامهای مهم تر و موثرتری را برای اشاعه قرآن مجید برداریم وبرای رسیدن به این هدف دست یکایک همه شما عزیزان را میفشاریم وبویژه از فرماندار عزیز که همیشه دوست و همراه ما در شهرستان پاکدشت که همواره  یار و مددکار ما در همه عرصه ها هستند، دستان گرمشان را میفشاریم و امید داریم با راهنمایی ها و ارشادهای نماینده ولی فقیه، امام جمعه معزز بتوانیم اقدامات موثرتری در این حوزه به انجام برسانیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.